Garanti kredi kartı borcu ödendikten sonra ne zaman açılır?

Garanti bankası kredi kartı borcunu ödediniz ancak kartınız kullanıma açılmadı, borcu ödedikten sonra takriben ne zaman kullanıma açılır cevabı burada.

Kredi kartı kullanıyorsanız şayet, atlık borçlarınıza muhakkak sadık kalmanız gerekiyor. Aksi takdirde hem uygulanan faizler canınızı sıkacak hem de bir süre sonra kartınız kullanıma kapanacaktır. Kartınızın kullanıma kapanması, genellikle 3 dönem üst üste borcunuzun ya sadece asgari tutarının ödenmesi durumunda ya da hiç ödenmemesi durumunda söz konusudur. Kartınızın tekrar kullanıma açılması içinse 3 dönemlik borcunuzun tamamını ödemeniz gerekmektedir.

Peki borcunuzu ödediğinizde kartınız kullanıma ne zaman tekrar açılır? Şayet kredi kartı borcunuzu 3 dönem üst üste ödemediyseniz ve sonrasında yasal takip süreci başlatılmış ise, kartınızın tekrar açılması oldukça zaman alabileceği gibi kullanıma hiç açılmaması da söz konusu olabilir. Yasal takibe girmeden borcunuzu ödediyseniz, genellikle 24 saat içinde kredi kartınız tekrardan kullanıma açılabiliyor.